BE21DA6B-1883-4D2D-BA3D-40EA52D25111Zdrug katoličkih skauta Hrvatske je jedna od najaktivnijih organizacija na području cijele domovine. Katolički skauti djeluju u devet (nad)biskupija i broje više od tisuću aktivnih članova. Među stotinama projekata koje provodimo na nacionalnoj razini u svim našim biskupijskim zdrugovima skauta posebno se ističe Središnjica. U Rijeci su pred otvorenjem novi prostori Radija Skaut i SkautTv-a, a voditelji ovih projekata su željeli, iako je do službenog otvorenja još sigurno nekih mjesec dana, ipak snimiti video svjedočanstvo Marina Ivanoviću Stoke u novom studiju. Skautski snimatelji Marina Ivanšić i David Bašić uredno su posluživali čak tri kamere, budući da su neki skauti snimatelji bili odsutni za ovu akciju. Voditelj i urednik Marin Miletić, inače nacionalni predsjednik katoličkih skauta, razgovarao je s vrlo popularnim reperom Marinom Ivanovićem Stokom.

 

6CB02F05-B9BB-4541-B344-0F855AA823B2Stole je naime objavio novi album “Stara škola kreka – iz tame u svjetlo” kojim povodom je gostovao u Rijeci u Tunelu pred mnoštvom Riječana. Stole se sprijateljio s našim vjeroučiteljem Miletićem, dogodio se “klik” kako bismo rekli u žargonu ulice, te je oduševljeno prihvatio doći do budućih novih prostora riječkih katoličkih skauta u samom srcu Rijeke i snimiti video svjedočanstvo za skautsku televiziju. Stole nije krio oduševljenje viđenim, entuzijazmom katoličkih skauta i profesionalizmom mladih ljudi koji pokrivaju toliko mnogo područja, a sve – volontirajući. Stole se dodatno zanimao za katoličke skaute i načeo neke razgovore s Miletićem koji će vrlo moguće donijeti zanimljivu suradnju u skoroj budućnosti.