[Splitsko-makarska nadbiskupija]

Po završetku školske godine te početku ljetnih praznika, skauti Splitsko-makarske nadbiskupije imali su zahvalu i pripreme za ljeto s Gospodinom.

Skup je započeo u skautskoj kući u Kaštel Sućurcu u samom svetištu čudotvorne Gospe na Hladi.

Druženje su započeli dizanjem šatora, igrama, razmatranjima u tišini na temu prijateljstva i zajedništva.
Dan su priveli kraju planinarskom rutom do crkvice zaštitnika sv. Jurja u nakanu za zdravlje jedne članice skauta.

Drugi dan druženja skauti su se u koloni uputili na nedjeljnu sv. Misu u župi Kaštel Sućurac.
Po povratku je slijedilo druženje, ručak, strateške igre i na kraju zajedništvo i pjesma.

Kako djeca tako i odrasli, otišli su ispunjeni duhom zajedništva, molitve i ljubavi jedni prema drugima.