Stotinu katoličkih skauta Riječke nadbiskupije obnovilo je svoja obećanja na blagdanu Svetog Vida, zaštitnika grada Rijeke i Riječke  nadbiskupije. U zajedništvu s brojnim biskupima te mjesnim nadbiskupom Ivanom Devčićem svetu misu predvodio je uzoriti kardinal Josip Bozanić. Katolički skauti su nosili relikvije svetog Vida i veliki križ u procesiji te su odobrani da cijelo sveto misno slavlje stoje uz križ na oltaru u svojim svečanim uniformama. Poslije popričesne molitve stotinjak katoličkih riječkih skauta postrojilo se ispred nadbiskupa Ivana Devčića, nacionalnog predsjednika vjeroučitelja Marina Miletića i riječke predsjednice Asje Pavlović. Skauti su obnovili i dali obećanja vjernosti Bogu, Crkvi i svojoj Domovini.

Posebno je upečatljiv bio emotivan istup na kraju svete mise uzoritog kardinala Josipa Bozanića koji je rekao:

“Katolički skauti su nam pokazali da je lijepo biti član Crkve, da je Crkva živa, da se Crkva otvara budućnosti, u sjećanje na riječi svetog Ivana Pavla II. koje je rekao ovdje u Rijeci na kraju mladima: nije lako uvijek biti kršćanin, ali je lijepo biti kršćanin!” Lijepo je biti član Crkve, lijepo je slijediti evanđelje, jer to je knjiga života, to vam želim od srca i želim vam katolički skauti puno uspjeha i da prednjačite na svom putu i da budete izazov za druge kolege i kolegice!”

Čestitke riječkim katoličkim skautima Zdruga!