D0F1BD18-6B0A-4554-A474-EF169D778907Zdrug katoličkih skauta Varaždinske biskupije u Driveniku

Katolički skauti Varaždinske biskupije proveli su vikend u nacionalnom centru za razvoj skautizma – kući bl. Alojzija Stepinca u Driveniku. Desetak pripadnika Vukova imalo je zadatak organizirati vikend za Kune i Vučiće. Voditeljica programa bila je Sara Martinez, pripadnica Vukova u odredu Sv. Fabijana i Sebastijana u Varaždinu koja je na kraju izleta dobila i posebno priznanje od voditelja za najbolju skauticu biskupije u protekloj godini.

6B85854C-C763-485F-A230-4953820B8E62Skauti su vrijeme proveli u zajedništvu i igri, sudjelujući na svetim Misnim slavljima, te učeći kroz razne radionice. Posebno izdvajamo radionice: fizika u svakodnevnom životu, radionica o bilju, pletenje narukvica, robotika. Skauti su u sklopu izleta posjetili i Rijeku, gdje su pogledali prostorije Radija Skaut i SkautTV-a jedinog skautskog radija i skautske televizije u Hrvatskoj. Prije odlaska skauti su posjetili Majku Božju Trsatsku te se zahvalili za sve primljeno tijekom ovog vikenda.